Manas domas par to, kas ir AutoSports

Autosports ir sacensību veids, kurā tiek iesaistītas automašīnas jeb spēkrati, kas ir spējīgi sevi un savu vadītāju virzīt uz priekšu ar motoru kas iebūvēts pašā spēkratā. Par automašīnu parasti uzskata spēkratu, kuram ir vismaz 4 riteņi un tāpēc tie braucamrīki, kuriem ir 2 riteņi tiek saukti par motocikliem un ir arī atsevišķas disciplīnas motosportā.

Ja padomājam cik daudz reāli autosportā ir daudz disciplīnu sākot no Rallija un Nascar sacīkstēm līdz driftam un kartingiem. Ar automašīnām cilvēki sacenšas gan uz asfalta seguma gan grants seguma, kā arī uz ledus. Ar automašīnām cilvēki ir izdomājuši tik daudz un dažādus sporta veidus un katrā no tiem ir savi čempioni. Piemēram pirmās formulas sacīkstes skatās miljoniem cilvēku, kur pretī dažādus vietējo ralliju posmus parasti praktiski neviens neskatās.

Jebko, ko mēs izgudrojam parasti mēs mākam izmantot arī lai sacenstos un mēģinātu viens otram pierādīt kurš par kuru ir labāks, un ja tā padomājam, tad labāk lai šie cilvēki kuriem ir vajadzīgs sacensties skatās un spēlē sportu nevis dodas kautiņos vai arī uzsāk karadarbību. Cik redzams no pagātnes, tad cilvēkiem vienmēr ir vajadzīga kāda metode, kā mēģināt vienam ar otru sacensties, lai gan tas būtībā ir tikai īstermiņā un ja arī tu uzvari tik un tā pēc laika tiksi aizmirsts, bet savu slavas mirkli tu būsi ieguvis. Tieši tāpat ir arī autosportā, kur parasti liekas, ka viens cilvēks var uzvarēt visus pārējos, bet no nekurienes atkal uzrodas kāds cits pretendents un viņu atkal apdzen. Un padomājot par nākotni, kas notiks tad, kad roboti būs kļuvuši labāki braucēji par cilvēkiem? Tad vairs nebūs nepieciešams sēdināt cilvēku automašīnā bet gan tās vadību nodot datoram, kas būs spējīgs uzvarēt ikvienu cilvēku. Jo jau tagad paš-braucošās automašīnas ir spējīgas braukt daudz drošāk kā cilvēki.

Autosports ir veids, kā sacensties cilvēkiem, kuriem, varbūt nav iespējas tik ātri skriet, lekt vai darīt citas sporta aktivitātes, bet kuriem ir laba koncentrēšanās spēja, jo aiz auto stūres te būtībā svarīgākais ir tieši treniņš, jo neviens nepiedzimst ar maģiskām spējām braukt ar auto, bet ar smagu darbu to ir iespējams iemācīties.

Pēc visa šī varam secināt, ka autosports uz pasaules ir vajadzīgs un noteikti, ka industrija, kuras kopējais gada apgrozījums pārsniedz 4 triljonus dolāru noteikti izdomās, kā padarīt automašīnas iekārojamas, pat tad ja tas ir veidojot dažādus sporta veidus!