Kāpēc autosports ir tik dārgs?

Automašīnas iegāde jebkura cilvēka dzīvē ir liels pirkums, jo auto cenas ir teju tādas pašas, kā vidēja dzīvokļa cena. Un tāpēc jaunus auto atļauties var tikai cilvēki kuriem ikmēneša ienākumi ir mērāmi ar vismaz četrām nullēm. Un tieši tāpēc arī autosports pats par sevi ir ļoti dārgs prieks, jo pat tad, ja tu brauc ar vecu automašīnu tev tā ir jāiegādājas, jāaprīko un pēc tam arī regulāri jāpērk detaļas un jālabo. Un nemaz nerunāsim par situācijām, kad tu iekļūsti avārijā, kas autosportā notiek ļoti bieži, tad tev auto bieži vien ir nelabojams vai arī sanāk lētāk nopirkt jaunu nekā salabot šo pašu auto. Tieši tāpēc arī ja tu vēlies nodarboties ar automašīnu sacīkstēm tev būs vajadzīgs visai iespaidīgs sākuma kapitāls un pēc tam tev arī vajadzēs nemitīgu naudas plūsmu lai varētu turpināt nodarboties ar šo sporta veidu. Tieši tāpēc arī autobraucēji parasti piesaista sponsorus un tādā veidā finansē visus šos izdevumus. Un tāpēc arī automašīnām parasti ir tik daudz un dažādas uzlīmes ar visiem tiem sponsoriem, ko komandai ir izdevies piesaistīt un kurus tad arī viņi vēlas noreklamēt.

Automašīnām visbiezāk ir jāmaina riepas, it sevišķi ja tu brauc pa asfalta segumu vai arī iesaisties drifta sacensībās. Tad vēl nemitīgi ir jāuzpilda degviela, un jāmaina citi šķidrumi, bet nedaudz retāk ir jāmaina arī bremžu kluči, visa ritošā daļa sākot no amortizatoriem un beidzot ar buksēm. Un tāpēc ka autosports parasti ir kontaktu sports tad bieži vien tiek iebuktēta virsbūve un arī tā nemitīgi ir jālabo, jākrāso un jātaisno.

Un lai varētu piedalīties dažādās sacensībās bieži vien ir jāmaksā dalības maksa un, protams, pirms vispār piedalīties sacensībās ir nepieciešams ilgs un dārgs treniņu process kamēr braucējs iemācās kārtīgi vadīt automašīnu un lai viņš varētu sacensties ar citiem vadītājiem, no citām komandām. Tieši tāpēc arī nav daudz sacīkšu komandu, kas ir spējīgas piesaistīt pietiekoši daudz naudas, lai varētu visu šo nodrošināt un vēl arī samaksāt sev algas, jo jebkuram cilvēkam taču ir jāsaņem atalgojums pat tad, ja tas, ko viņš dara ir vairāk kā hobijs nevis darbs.

Protams ir iespējams arī iegādāties lētu automašīnu ar aizmugures piedziņu un, piemēram, ziemā kārtīgi paārdīties pa trasi tādā veidā iegūstot adrenalīnu un labās emocijas, bet lai varētu tiešām piedalīties sacīkstēs tad nauda būs ļoti liela problēma!