Haralds Šlēgelmilhs

Haralds Šlēgelmilhs ir latviešu autosportists, kas dzimis 1987. gada 6. decembrī, Rīgā, Latvijā. 2008. gadā piedalījies “International Formula Master” un “Āzijas GP2” sacīkstēs.
H. Šlēgelmilhs sāka vadīt automašīnu jau 8 gadu vecumā, kā arī 7 gadus piedalījās dažādos kartingu čempionātos. 2003. gadā H. Šlēgelmilhs testēja “Formula BMW” formulu, bet jau 2004. gadā pats piedalījās Austrijas – Šveices “Formula BMW” čempionātā.

Paralēli minētajām sacīkstēm H. Šlēhelmilhs piedalījās arī Skandināvijas “Formula Renault 2000” sacensībās, sasniedzot augstus rezultātus, proti, latviešu autosportists kļuva par Skandināvijas labāko debitantu un Austrijas – Šveices sacīkšu čempionu.

H. Šlēgelmilhs turpināja piedalīties arī “Formula BMW” sacīkstēs, kas norisinājās 2005. gadā. Jau 2006. gadā H. Šlēgelmilhs nokļuva “Vācijas F3” sacīkstēs, rezultātā izcīnot vairākas uzvaras.

H. Šlēgelmilha komanda – “HS Technik” – nolēma doties arī uz “F3 Eirosēriju”, ņemot līdzi arī jauno pilotu. Testēšanu komanda sāka vairākus mēnešus vēlāk par citiem, tāpēc gūtie rezultāti pirmajās sacīkstēs nebija spoži, bet ar laiku jaunietim tomēr izdevās izcīnīt kādus punktus un pat gūt uzvaru.

2007. gadā H. Šlēgelmilhs testēja “Trident GP2” formulu, bet jau 2007. gada nogalē tika paziņots, ka viņš ir noslēdzis līgumu ar “Trident” komandu un piedalīsies ar GP2 cieši saistītajā, WTCC satelītsērijā “International Formula Master”. Tāpat 2007. gada beigās tapa zināms, ka jaunietis piedalīsies arī “Āzijas GP2” čempionātā. Pirmajā sezonā labākais gūtais H. Šlēgelmilha rezultāts bija 5. vieta, bet kopvērtējumā viņš palika 18. pozīcijā.

Neilgi pēc “Āzijas GP2” sezonas beigām sākās jau pieminētās “International Formula Master” sezona. Jau pirmajā sacīkšu nedēļas nogalē, pirmajā sacīkstēs H. Šlēgelmilhs izcīnīja 8. vietu, kas sniedza viņam iespēju 2. sacīkstēs startēt no 1. pozīcijas. 2. sacīkstēs H. Šlēgelmilhs finišēja 2. vietā, zaudējot 1. vietas ieguvējam – Kristam Van der Driftam. Sacensībās 2 nedēļas vēlāk jaunietis palika bez punktiem, pirmajās sacīkstēs izstājoties, bet otrajās paliekot 13. vietā. Pirmo uzvaru H. Šlēgelmilhs guva Čehijā, Brno posmā, kopvērtējumā sezonu noslēdzot kā 4.

2009. gadā latviešu pilotam tika piedāvāts piedalīties GP2 čempionātā, bet šī iespēja netika izmantota nepietiekamā finansējuma dēļ. Šo sacensību vietā H. Šlēgelmilhs sāka piedalīties kā “Atlantic Championship” sacīkstēs, tā arī “World Series by Ranault” čempionātā.

Attēls no Focus.lv