Biķernieku trase

Biķernieku trase ir motoru sporta sacīkšu trase, kas atrodas Biķernieku mežā, Rīgā. Biķernieku trase ziemas sezonā tiek izmantota slēpošanai.

Tālajā 1960. gadā, kad tika izpētīti un novērtēti vairāki trases varianti Rīgas teritorijā, par piemērotāko tika atzīts 15 ha lielais zemes gabals Biķerniekos. 1962. gadā tika sākti Biķernieku trases projektēšanas darbi, kuros par sporta kompleksa vadītāju tika iecelts Eduards Kiops, bet par projektu vadītāju tika izvirzīts Gunārs Binde. Trases projekta izstrādei tika izveidota arī speciālistu grupa, kuras sastāvā bija Pēteris Dzenis, Kārlis Rība, Jānis Roops, kā arī Vilnis Vasulis. Projekta izstrāde norisinājās divās daļās – pirmā daļa tika veltīta meistarības apļa un kartodroma izstrādei, bet otrā daļa tika veltīta ātruma apļa izstrādei.

1966. gada janvārī tika uzsākti trases būvniecības darbi. Trases būvniecības laikā konsultāciju nolūkos tika pieaicināti arī autosportisti Arnolds Dambis un Kārlis Ošiņš. Būvniecības laikā nācās saskarties ar vairākiem sarežģījumiem, proti, vietā, kur bija paredzēta kartodroma un starta vietas izveide, bija purvs un pazemes avoti, tāpēc vietām bija nepieciešams purvu izrakt līdz pat 7 m dziļumam un piebērt to ar tūkstošiem kubikmetru smilšu. Vairākus darbus, kurus nebija iespējams veikt ar tehniku, paveica sportisti, to ģimenes, kā arī brīvprātīgie paša spēkiem. Sportisti darbojās arī kā tehniskie un kvalitātes inspektori, vairākkārt izbraukājot trasi un nepieciešamības gadījumā to piekoriģējot.

Jau 1966. gada jūlijā tika atklāta sporta bāzes pirmā kārta, un norisinājās arī pirmās sacensības 3580 m garajā meistarības aplī. Sacīkstes norisinājās vairākās motociklistu klasēs, motociklu ar blakusvāģi klasēs, kā arī autobraucēju, kartingistu, mopēdistu un riteņbraucēju starpā.

1967. gadā tika pabeigta trases otrās kārtas būvniecība, radot 3662 metrus garo ātruma apli. 1968. gadā tika atklāts lielais aplis, 1974. gadā tika atklāts motobola laukums, kļūstot par A grupas PSRS meistarsacīkšu arēnu, bet 1976. gadā apkārt motobola laukumam tika atklāts spīdveja sacīkšu celiņš.

Biķernieku trases apļi:

  • Lielā auto trase jeb ātruma aplis;
  • Mazā auto trase jeb ovāls;
  • Mototrase jeb meistarības aplis;
  • Kartingu trase jeb kartodroms;
  • Lielais aplis jeb lielais apvienotais aplis;
  • Meža aplis.