Autosporta drošība

Autosports kā jau jūs varat iedomāties nebūt nav no tiem drošākajiem sporta veidiem jo cilvēks, kas sēž šajā modificētajā spēkratā trauca pa trasi ar ātrumu kas nereti pārsniedz 200 un pat 300 kilometrus stundā un vēl pie tam viņam blakus brauc vēl vairāki braucēji, kas visu laiku vēlas viens otru apdzīt. Tieši tāpēc arī sākotnēji, autosportā notika ļoti daudz nelaimes gadījumi un bieži vien tie visi beidzās letāli, jo sportisti vienkārši nebija pietiekoši pasargāti lai varētu izdzīvot šādas briesmas. Bet mūsdienās visos sporta veidos, kas saistīti ar automašīnām ir stingri noteikumi, ka ir nepieciešams gan metāla būris, kas pasargās braucēju no miesas bojājumiem ja automašīna apveļas uz jumta, kā arī stikliem ir jābūt veidotiem no plastikāta lai tie nesašķīstu miljons daļiņās, kas var traumēt gan sportistu kas atrodas cietušajā automašīnā gan arī citus sportistus.

Automašīna pati par sevi teorētiski ir veidota droši un ar domu, ka tā var iekļūt avārijā un tāpēc tā ir aprīkota ar dažādām drošības tehnoloģijām, kā drošības jostas, AirBag maisiem un pastiprinātu šasiju un jumta daļu. Bet visas šīs tehnoloģijas pārsvarā piedod automašīnām ļoti lielu svaru, bet tā, kā autosportā viss tiek mērīts pēc tā, cik ātri tu esi spējīgs izbraukt apli tad mašīnām ir jābūt pēc iespējas vieglākām. Un tāpēc arī šīs parastās drošības tehnoloģijas, kas tiek uzstādītas ielas automašīnās parasti nav pietiekoši labas un autosportistiem ir vajadzīgas x tipa jostas, ķiveres, un jumta daļas pastiprinošais būris. Šiem sporta auto arī visas pārējās detaļas parasti tiek veidotas daudz stiprākas nekā parastiem auto, jo tām ir jāiztur daudz spēcīgāka slodze un daudz raupjāki apstākļi, kas parasti nav ikdienas automašīnās.

Autosports pats par sevi ir bīstams, jo tādos ātrumos, kā automašīnas ir spējīgas sasniegt jebkura sadursme vai kļūda var ļoti dārgi maksāt it sevišķi tad, ja šīm automašīnām nav pilnīgi optimālas drošības sistēmas. Tāpēc arī modernās auto sacīkstēs vienmēr klāt ir gan ugusdzēsēju brigāde gan ātrā palīdzība un tas dod cilvēkiem drošību tajā, ja arī kaut kas atgadās, tad šie dienasti viņiem ātri un viegli varēs palīdzēt!