Auto kredīts un autosports

Autosports ir viens no populārākajiem sporta veidiem un tādas sacīkstes, kā F1, Nascar un rallijs noteikti ka ir katra sporta fana kalendāra ierakstītas. Šajās sacīkstēs cilvēki sacenšas nevis ar muskuļiem bet gan ar prātu un iemaņām un arī ar savām un savas komandas tehniskajām spējām. Mašīna, kurā sēž cilvēks veido stipru saikni un cilvēkam ir jābūt spējīgam gan paredzēt automašīnas katru kustību, kā arī jāzina trase, bet arī jāmāk izveidot komanda, kad savukārt uzbūvēs pašu ātrāko un stabilāko sporta automašīnu.

Bet kāds autosportam ir sakars ar kredītiem?

Nu tad lūk, lai piedalītos autosportā komandām ir nepieciešami ļoti lieli līdzekļi un pirms nav uzvarēta neviena sacensība sponsori arī nebūs gatavi sportistiem dot naudu, tāpēc nereti komandas izvēlas naudu aizņemties ņemot patēriņa kredītu vai arī kredītlīniju tad kad pietrūkst naudas algām un dzīvošanai. Bet šāda izvēle ir ļoti riskanta, jo autosportā ir grūti kaut ko paredzēt, un kā sportists, kas ir aizņēmies naudu atdos, ja viņam neizdosies uzvarēt nākamajās sacensībās vai arī viņas saplīsīs auto un tas būs jāremontē?

Vēl viena autosporta un kredītu saikne ir tur, kad autosportā parasti tiek prezentēta jaunākās un dārgākās automašīnu markas, kas tad vēl tiem uzlabotas, lai pēc tam sacensībās parādītu uz ko tad šie auto ir spējīgi. Un tad skatītāji, kas šos sporta veidus skatās pēc tam izvēlas iegādāties šos jaunos auto tieši ņemot kredītus un tādā veidā palielinot automašīnu ražotāju apgrozījumu un protams arī peļņu. Bet automašīnai izmantot kredītu parasti finanšu speciālisti neiesaka, jo patērētājiem jau tā pēc tam ir jātaisa šie auto, jālej tajos degviela un jāmazgā tie, tāpēc ja ēl papildus ir jāmaksā ātrā kredīta maksājumi, tad nereti tas ir par daudz cilvēku budžetam.

Automašīnas ir ļoti pievilcīgas un jaunākie modeļi vienmēr tiek veidoti ar aizvien jaunām un jaunām tehnoloģijām, ar uzlabotu dizainu un augstāku cenu, tāpēc patērētāji visu laiku vēlas mainīt šos auto pērkot ik pa pāris gadiem jaunu un nemaz nedomājot par to, ka teorētiski tas ir tas pats vecais auto tikai mazliet uzlabots un skaistāks, lai atkal piesaistītu pircēju uzmanību. Ja paskatāmies uz lietotu auto tirgu, ko bieži vien arī izmanto autosportisti zemāka ranga sacīkstēs, tad uz ceļiem vēl jo projām ir redzami auto pat ar 20 gadu stāžu un tie iet gandrīz tikpat labi, kā jaunākie modeļi. Un tad šādi padomājot, vai ir vērts visu laiku pirkt jaunus auto, ja arī lietotu auto tirgū valda tik liela izvēle?